android ortam dinleme

Android Ortam Dinleme Yazılımları

Teknolojinin hayatımıza kazandırdığı kavramlardan biri de android ortam dinleme cihazları ya da yazılımlarıdır. Önceleri bir cihazı ortama yerleştirerek o ortamdaki konuşmaları canlı olarak dinleme veya kaydetme yapılırken günümüzde bu iş için casus yazılımlar kullanılmaya başladı. Akıllı cep telefonlara yüklenen spy telefon takip yazılımı ile o telefonun bulunduğu ortamdaki tüm konuşmalar dinlenebiliyor. Yazılım mühendislerinin tasarımı olan bu yazılımlar birçok işleve sahip ve birçok nedenle kullanılıyor. Ücreti ise kullanılmak istenen süreye göre değişebiliyor.

Ortam ve Cep Telefon Dinleme Niçin Yapılır?

İnsanlar telefon dinleme ya da ortam dinlemeyi kendilerince haklı oldukları birçok nedene bağlı olarak yapmak isterler. Bunların başında toplumda son yıllarda artış gösteren eşler arasındaki aldatmalar gelmektedir. Eşinden şüphe duyan bir insan, onun kimlerle telefonda neler konuştuklarını öğrenerek eşinin kendisini aldatıp aldatmadığını öğrenmek için onun telefonuna gizlice yükleyeceği ortam dinleme yazılımı ile aklındaki soru işaretlerini gidermektedir. Kimi zaman kadınlar tarafından yapılan bu dinleme bazen de erkekler tarafından gerçekleştirilmektedir. Spy telefon takip programı en çok bu nedenle tercih edilmektedir.

Telefon dinleme yazılımının kullanılma sebepleri arasında ikinci sırada ise anne babaların çocuklarının telefon konuşmalarını dinlemeleri gelir. Özellikle son yıllarda toplumsal suçlardaki oranın büyük bir artış göstermesi, ailenin çocuklarını takip etme hassasiyetlerini arttırmıştır. Çocukların telefonda kimlerle konuştuğunu, neler paylaştığını bilmek isteyen aileler, onların kötü niyetli insanların mobil iletişimle muhatap olmalarını önlemek, ileride başlarına gelecek herhangi bir felaketi önceden sezip önlem almak adına ortam dinleme yaparak çocuklarını korumak istemektedir.

Casus telefon programını kullanmayı tercih edenler arasında üçüncü sırada işyeri sahipleri ve patronlar gelmektedir. Hem işlerin gizlice takip edilmesi adına, hem de çalışanlarının kendisi hakkında ne düşündüğünü ve aralarında neler konuştuklarını öğrenmek için işverenler de ortam ya da telefon dinleme yapabilmektedir. Bu şekilde hem işçilerin kendisi ile fikirlerini öğrenip hem de işlerin güzel yapılıp yapılmadığını kontrol etmeyi amaçlamaktadırlar.

Telefon takip yazılımının fonksiyonları içinde GPS ile yer takibi yapabilmek de var. Bu da bu yazılımların tercih edilmesindeki önemli sebeplerden biridir. Çünkü çoğu zaman yakınlarından Alzheimer hastası ya da zihinsel engeli bulunlar insanlar, onların telefonuna yükledikleri Android casus yazılım ile herhangi bir kayıp olma durumunda birkaç dakika içinde onların yerini tespit edebilmektedirler. Ayrıca çocuklarının gün içinde nereye gittiğini öğrenmek isteyen anne babalar ve eşlerinin gittiği yerleri merak eden insanlar da GPS yer tespiti özelliği için bu yazılımları kullanmaktadır.

Casus Yazılımların Özellikleri Nelerdir?

Piyasada casus yazılım olarak bilinen telefon ve ortam dinleme yazılımları, mühendisler tarafından çok işlevli olarak tasarlanmıştır. Öncelikle yazılımın yüklendiği telefona gelen tüm aramaları dinleme özelliğine sahip olan bu yazılımlar, ayrıca o telefona gelen tüm mesajları, yirmi kadar uygulama üzerinden yapılan yazışmaları ve mailleri görebilme özelliği de taşıyor. Yine yazılım, ayrıca bir android ortam dinleme  aracı olarak çalışıyor ve cihazın bulunduğu ortamda yapılan tüm konuşmaları kaydedebiliyor ve canlı olarak dinletebiliyor. Yazılımın yüklü olduğu telefonun kamerasından gizlice resim çekebiliyor, o telefonun hafıza kartındaki tüm verilere ve rehberindeki kişilerin numaralarına ulaşma imkanı sunuyor.

Telefon Dinleme Yazılımlarının Fiyatı Ne Kadar?

Gördüğünüz gibi onlarca işlevi tek başına yapabilen bu casus telefon dinleme yazılımları için kullanıcılar yıllık abonelik karşılığında 1400 TL ödeme yapıyorlar. Bu ödemeyi peşin ya da kredi kartına taksitle yapabilen kullanıcılar, android ortam dinleme yazılımını satın almadan önce iki gün ücretsiz olarak denedikten sonra memnun kalırlarsa ücreti karşılığında satın alabiliyorlar.

Sayfa Puanımız
Okuyucu Puanımız
[Genel Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın