cep telefonu casus yazılım

Cep Telefonu Takip Etme

Casus telefon yazılımları olarak bilinen telefon dinleme yazılımları, çok amaçla kullanılan programlardır. Android işletimli bir telefonun içerdiği bilgilere, örneğin yerini tespit etme, mesajlarını okuyabilme, Whatsapp, Facebook gibi uygulamalardan yapılan yazışmaları okuma, yazılımın yüklü olduğu telefonun yakınındaki konuşmaları dinleyerek o telefonla yapılan konuşmaları dinleyebilme özelliği sağlayan yazılımların tamamına telefon takip programı ya da casus dinleme yazılımları denmektedir. Bazı yazılımlar sadece dinleme yapabilirken bazıları bundan çok daha fazla fonksiyona sahip olan bu dinleme programları birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Spy telefon takip yazılımı özellikleri arttıkça fiyatları da buna oranla artabilmektedir. Hedef telefona yüklenen ve o telefondan yapılan birçok işlemin takibini sağlayan telefon takip etme yazılımları, yazılım mühendislerinin yakın zamanda ürettiği en ilgi çekici programlar arasındadır.

Telefon Takip Yazılımlarının Fonksiyonları

Casus programlar sadece telefona gelen ve telefondan giden aramaları dinlemekte kullanılmıyor. Telefon dinleme yazılımı ile ortam dinleme yapılarak telefonun yakınındaki bütün konuşmalar dinlenebiliyor. O telefonun kamerası ile o ortamın fotoğrafları gizlice çekilebiliyor. Telefon takip etme yazılımı ile hedeflenen telefondaki tüm mesajlar okunabiliyor ve Skype, Facebook, WhatsApp, Line ve Hangout dahil olmak üzere yirmiye yakın uygulamadan yapılan bütün yazışmalar görülebiliyor. Telefonun rehberindeki kişilerin numaralarına erişilebiliyor. GPS özelliği kapalı da olsa o telefonun nerede olduğu tespit ediliyor. Telefonla ziyaret edilen tüm web sayfalarının da görülebilmesini sağlayan telefon takip etme yazılımı, telefon değiştirilmek istenirse başka bir telefona aktarılabiliyor. Ayrıca hedef telefondaki hafıza kartının içinde bulunan bütün dosya ve veriler görüntülenebiliyor. Yani telefon dinleme yazılımı ile hedeflenen telefona ait bütün bilgiler öğreniliyor.

Telefon Takip Yazılımlarının Kullanılma Nedenleri

Telefon dinleme programları insanların konuşmalarını dinlemek için kullanılan yazılımlardır. İnsanlar i bu dinlemeyi gerçekleştirmek için çeşitli nedenler ortaya sürer. Bu nedenlerin başında günümüzde mobil cihazlarla çocuklar ve gençler tanımadıkları, kendilerini yanlış isimlerle tanıtan ve art niyet besleyen insanlarla iletişim kurabiliyor. Bu da anne ve babalarda büyük korkulara neden oluyor. Gün geçmiyor ki haberlerde bu tarzda başlayan ve felaketle biten olaylara şahit olmayalım. Bunu gören anne ve babalar, telefon takip etme yazılımı kullanarak çocuklarını bu tür önemli problemlerden korumayı hedefliyor. Yine aldatma olaylarının çok sık görüldüğü günümüzde, kadınlar veya erkekler, eşlerinin kendileriyle olmadığı vakitlerde yaptığı telefon görüşmelerini ve neler konuştuğunu öğrenmek için Spy telefon takip programı yardımıyla içinde barındırdığı şüphe ve endişelerden kurtulabiliyor.

İşyeri sahibi olanlar iş yerlerini takip etmek ve işçilerinin iş yerinde neler konuştuğunu öğrenmek, arkadaşlar ise birbirlerine ait gizli fikirleri ve düşünceleri öğrenmek amacıyla bu dinleme yazılımlarını kullanabiliyorlar. Ayrıca bu casus yazılımlar GPS özelliği ile yer tespiti de yapıyor. Bu da yazılımın yüklendiği telefonun nerede olduğu hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlıyor. Alzheimer hastası ya da zihinsel engelli bir yakını bulunan insanlar onların kaybolma ihtimallerini düşünerek bu yazılım ile yerlerini tespit etmeyi amaçlıyor. Android casus yazılım ile kaybolması muhtemel insanlar da koruma altına alınabiliyor.

Android Telefon Takip Yazılımlarının Ücreti

Telefon takibi yazılımını almak isteyen insanlara firmalar tarafından değişik fiyat alternatifleri öneriliyor. Telefonun işletim sistemi, yazılımın kullanılmak istenen süresi gibi etkenler yazılımın fiyatının değişmesine neden olabiliyor. Fakat ortalama bir fiyat olarak yıllık 1400 ile 1800 TL diyebiliriz. Telefon takip etme yazılımı için ödenecek fiyat, yazılımın insanlara sağladığı kolaylıklara oranla gayet hesaplı görünüyor. Ayrıca kullanıcılara peşin ödeme ya da kredi kartı ile tek çekim veya taksit gibi seçeneklerde sunuluyor.

Sayfa Puanımız
Okuyucu Puanımız
[Genel Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın